تبلیغات
فروشگاه آنلاین - شوهرانی که عشق را در زندگی می کشند

شوهرانی که عشق را در زندگی می کشند

یکشنبه 20 اردیبهشت 1388  12:46 ب.ظ

نوع مطلب :

شوهر شما چگونه مردی است؟ آیا در خانه شما عشق جریان دارد؟ آیا نسیم محبت در خانه شما می وزد؟ آیا شما مردانی مهربان و دوستداشنی برای همسرانتان و پدری دلسوز برای فرزندانتان هستید؟آیا می دانید با چه برخوردی عشق را در سینه همسرانتان که عاشقتان بودند از بین می برید؟ مطلب زیر که برگرفته از سایت همدردی است به مردان کمک می کند تا بدانند آیا همسران خوبی برای زندگی زناشویی خود هستند یا نه؟ همچنین به خانم ها نیز کمک می کند تا همسزلتشان را خوب بشناسند
1) شوهرهایی که تعصب بی جا را با غیرت اشتباه گرفته اند: خانمش را چون یکی شی» می پندارد. به نام دوستی و عشق، او را با توهمات خود زندانی کرده و قوانین ممنوعیت را برای همسر خود وضع می کند. مثلا: جواب دادن به تلفن ممنوع; رفتن به خانه پدر و مادر ممنوع; سرزدن به دوستان ممنوع; درس خواندن و دانشگاه رفتن ممنوع; داشتن شغل ممنوع; اردو و مسافرت ممنوع; استفاده از رایانه و اینترنت ممنوع; خندیدن با صدای بلند در محیط خانواده و محارم ممنوع; تعریف و توضیح در مورد آقایان ممنوع; رفتن کنار پنجره ممنوع; نامه نوشتن ممنوع; بیرون رفتن از منزل ممنوع.
2) شوهرهای سلطه جو، زورگو و کنترل کننده: چنین شوهرانی حق انتخاب را به کلی از همسرشان می گیرند و این حق انتخاب را فقط برای خود به رسمیت می شناسند. از تصمیم های مهم و کلی تا جزئی ترین مسائل باید زیر نظر آنها و به فرمان آنها باشد. به عنوان مثال بعضی از اعمال و مستبدانه این آقایان عبارتست از: تصمیم در انتخاب محل زندگی به تنهایی; تصمیم گیری در مورد فرزند داشتن; تصمیم در مورد رفت و آمد و میهمانی رفتن، تصمیم در ارتباط یا قطع رابطه با بعضی از فامیل یا دوستان از روی دل خودشون; تصمیم گیری در مورد شغل خانم، تصمیم گیری در مورد رشته تحصیلی و محل تحصیل همسرشان بدون توجه به نظر او; انتخاب رنگ پرده; انتخاب نوع مبل; انتخاب رنگ و نوع فرش; انتخاب ظروف و لوازم منزل، در اختیار گرفتن و به نام زدن سند شش دانگ ریموت تلویزیون و ویدئو، انتخاب و تماشای برنامه های دلپسند خود از تلویزیون بدون توجه به خانواده و همسرشان; انتخاب نوع و رنگ لباس داخل منزل خانمشان; دستور به خانمشان در مورد چگونه فکرکردن، چگونه حرف زدن، چگونه احساس کردن و چگونه رفتار کردن.
3) شوهران بی مسئولیت: این شوهران فراموش کرده اند که مراحل نوزادی، نوباوگی، کودکی و نوجوانی را پشت سر گذاشته و فرد بالغی شده اند و ازدواج کرده اند. خانواده تشکیل داده اند و صاحب فرزند شده اند. لذا در تصمیم گیری ، اجرا و پاسخگویی نسبت به وظایف و مسئولیت های منزل خود را عقب کشیده اند و چون حبابی خود را رها کرده اند. هنوز در پی لذت طلبی انفرادی خود هستند. اینها برنامه ها و دل مشغولی های خود را بدون توجه به خانواده و همسرشان دنبال می کنند. بدون توجه به مسئولیت هایی که باید بپذیرند و نیازهایی که خانواده به آنها دارد، به دنبال پارتی ها، تفریحات، مسافرت ها، کوهنوردی، فوتبال، استراحت، خواب، تلویزیون و فیلم و سینما، موسیقی و دوستان و کارهای انفرادی مربوط به خود هستند. آنها همیشه چون میهمانی برسر سفره آمده منزلشان اگر وقت کنند حضور می یابند و رنج هایشان را به خانواده می ریزند و لذت هایشان را بیرون از خانواده تقسیم می کنند. این افراد گاهی تصور می کنند با دادن پول زیاد به خانواده می توانند، آنها را رها کنند. با یک پلی استیشن، با یک رایانه و اینترنت و...، سعی می کنند همسر و فرزندان خود را به خودشان وابگذارند. و نسبت به مسئولیت در قبال همسر و تربیت فرزندان شانه خالی می کنند.
4) شوهران بی احساس و سخت کوش: برای این شوهران زندگی یعنی کار، کار یعنی زندگی و اینها همه یعنی پول. این شوهران خلا» وجودی خود را فقط با پول و کار پر می کنند. به بهانه های مختلف مثل داشتن اقساط، تعویض منزل یا خودرو، فراهم آوردن رفاه، تامین آینده زندگی، مسئولیت کاری و...، اکثر اوقات خود را از صبح تا آخر شب و حتی تعطیلات، به دنبال کار و اضافه کاری و تجارت و مدیریت و... هستند. گاهی بهانه های انسان دوستانه و خدمت به خلق را پیش می کشند و گاهی تعهدات کاری را دستاویز قرار می دهند. اینها از منزل، همسر و فرزندان خود ابتدا به صورت فیزیکی دور می شوند و کم کم از نظر احساسی و عاطفی و ذهنی فاصله می گیرند. این آقایان به همه مردم خدمت می رسانند و با آنها هستند به غیر از همسر و خانواده. مردان دیگری را نیز می توان در این طبقه قرار داد. آنهایی که شاید این همه مشغله نداشته یا از محیط خانواده دور نیستند ولی از نظر عاطفی، احساسی و ذهنی فاصله زیادی از جو خانواده پیدا کرده اند. آنها هم احساسی، همدلی، همدردی با همسر را نیاموخته اند. حرف زدن برای آنها سخت تر از بلند کردن خودرو توسط قویترین مردان است. برای پاسخ یک کلمه ای به یک سئوال، خانمشان باید کلی به آنها التماس کند، وقتی آنها یک جمله 3 کلمه ای به زبان می آورند، همسر آنها، به شدت ذوق زده شده و آن روز را همه سال جشن می گیرند و سالگرد زبان گشایی آقا را غنیمت می شمارند. اگر خانمشان با آنها صحت کند، در حال دیدن تلویزیون هستند، یا در حال تعمیر وسایل منزل می باشند، و حتی زحمت تغییر جهت نگاهشان را به طرف خانمشان، نمی کشند. گوش شنیدن ندارند، و این کار هم برای آنها مثل شکافتن اتم و آزادسازی انرژی هسته ای هست. ولی متاسفانه این انرژی آزاد کردن را حق خود نمی دانند تا این اتم را بشکافند و گوش شنوا برای حرفها و احساسات خانمشان داشته باشند. این مردان مهارت های گوش دادن، مهارت های ارتباطی، مهارت های هم حسی یاد نگرفته اند یا تمرین نکرده اند و یا انگیزه ای برای انجامش ندارند. برای این آقایان، سخن محبت آمیز و عاشقانه، نوازش محبوبانه و نگاه دلبرانه به خانمشان افسانه ای خیالی و بی فایده است. همسر این آقایان با حسرت به زوج هایی که در پارکی نشسته اند و در گوش هم نجوا می کنند می نگرند. یک تلفن از محل کار به خانم، یک دسته گل، یک نامه محبت آمیز، یک نوازش و یک همدلی و هم حسی به گاه نگرانی و بیماری; از آرزوهای هرگز برآورده نشده، خانم این دسته از آقایان است.
5) شوهران وابسته و غیر مستقل: این آقایان به علت اینکه از بچگی تحت چتر حمایتی شدید پدر و مادر خود قرار داشته اند و همیشه والدینشان برای آنها تصمیم گرفته اند، وابسته، ترسو و دمدمی مزاج و بچه صفت تربیت شده اند. آنها همین طور که بزرگ شده اند به جای اینکه روزبه روز مستقل تر شوند، روزبه روز وابسته تر شده اند. هنگام ازدواج نیز نمی خواهند در این وضعیت تغییری ایجاد کنند. هنوز هم دستورات و تصمیم گیری های مهم زندگی زناشویی را از والدین خود اخذ می کنند. معمولا پدر و مادر این آقایان سخت گیر و مقرراتی هستند و شاید کمک مالی زیادی هم به زندگی اینها کرده باشند. مرزهای خانواده توسط این شوهران گسسته شده و مسائل محرمانه و خصوصی خانواده به راحتی به بیرون از خانواده منتقل می شود و افراد دیگر هم به خود اجازه می دهند در مسائل خانوادگی اینگونه شوهران دخالت کنند.
6) شوهران کمال گرا و خسیس: این آقایان شخصیت وسواسی دارند. معیارهای نانوشته ای در ذهن خود ترسیم می کنند و آن را وحی منزل و تخلف ناپذیر تصور می کنند. به جزئیات زندگی زیاد کار دارند و گیر می دهند. برای هر چیز کوچکی در خانواده نظر می دهند. همیشه ترس از آینده دارند، اعتماد به نفس پائین و ایده آلی خواهی از مشخصات دیگر اینهاست. با خسیس بودن و پس انداز افراطی سعی در آرامش خاطر خود دارند. همواره امروز را فدای فردا می کنند و فردای آنها که باعث نگرانی شان بود، هرگز نمی آید. حسرت تفریح، مسافرت، لباس نو، میهمانی را به سادگی و با بهانه های مختلف، بر دل زن و بچه خود می گذارند. توقع زیادی از همسرشان دارند، انتظار بی عیب و نقص بودن خانم خود را داشته و نقاط مثبت همسرشان را نمی بینند.

نوشته شده توسط: | آخرین ویرایش:- | نظرات() 

foot complaints
یکشنبه 26 شهریور 1396 01:06 ق.ظ
I always spent my half an hour to read this website's articles
all the time along with a cup of coffee.
How do you get taller?
سه شنبه 10 مرداد 1396 02:15 ق.ظ
Hi there! This post could not be written much better!

Going through this article reminds me of my previous roommate!
He constantly kept talking about this. I am going to send this post to him.
Pretty sure he will have a great read. Thank you for sharing!
How can we increase our height?
شنبه 7 مرداد 1396 12:08 ق.ظ
Attractive section of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts.
Any way I will be subscribing to your feeds and even I achievement you
access consistently fast.
How do you strengthen your Achilles tendon?
جمعه 6 مرداد 1396 07:35 ب.ظ
It's an remarkable paragraph for all the online users; they will obtain advantage
from it I am sure.
jewel4suarez96.jimdo.com
پنجشنبه 29 تیر 1396 05:58 ق.ظ
Wow, this article is nice, my younger sister is analyzing these kinds of things, so I am going to tell her.
rubierounkles.weebly.com
سه شنبه 13 تیر 1396 12:41 ق.ظ
A person essentially help to make critically posts I might state.
That is the very first time I frequented your website
page and up to now? I surprised with the analysis you made
to make this actual post incredible. Magnificent
task!
http://louveniapetrina.myblog.de
یکشنبه 11 تیر 1396 08:57 ب.ظ
fantastic issues altogether, you simply gained a logo new reader.
What may you suggest in regards to your submit that you made some days
ago? Any positive?
http://louveniapetrina.myblog.de
یکشنبه 11 تیر 1396 08:57 ب.ظ
fantastic issues altogether, you simply gained a logo new reader.
What may you suggest in regards to your submit that you made some days
ago? Any positive?
foot pain map
یکشنبه 4 تیر 1396 09:57 ب.ظ
My brother suggested I would possibly like this web site.
He was entirely right. This put up truly made my day.
You can not consider simply how a lot time I had spent for
this info! Thank you!
san646.blog.fc2.com
دوشنبه 1 خرداد 1396 02:15 ب.ظ
Simply wish to say your article is as astonishing.
The clearness in your post is simply cool and that i can think you
are knowledgeable in this subject. Fine with your permission allow me to clutch your RSS
feed to keep updated with coming near near post. Thanks 1,000,000 and please carry on the enjoyable work.
BHW
سه شنبه 29 فروردین 1396 07:52 ب.ظ
It's going to be ending of mine day, except before finish I am
reading this enormous paragraph to increase my know-how.
BHW
سه شنبه 22 فروردین 1396 11:58 ق.ظ
Hey there! Someone in my Facebook group shared this site with us so I came to take a look.
I'm definitely loving the information. I'm bookmarking and will be tweeting this to my followers!
Wonderful blog and fantastic design and style.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر